Bu sayfada Otomobilinizin yaz bakımını ertelemek kötü sonuçlara neden olabilir. bilgilerine göz atabilir , parça fiyatlarına stok durumuna bakıp kargo sürelerini inceleyip en ucuz şekilde online acil yedek parça satın alabilirsiniz.Pazardaki fiyatlarla karşılaştırıldığında en ucuz araba parçaları için doğru yerdesiniz. Toptancıların deposu ile beraber ülkemizdeki oto yedek parça marketleri arasında en büyüğü.

Şase numarası girin :  i 
Şase No :


YADA

Otomobilinizin Markasını Seçiniz :  i 

Modelini Seçiniz :

Motor Tipini Seçiniz:


n11

Satış ortağımız olan N11 üzerindeki mağazamıza ulaşmak için tıklayın.

Satışa sunduğumuz parçaları toplu şekilde yada tek olarak n11 üzerinden sipariş etmek isterseniz lütfen ekranın sağ alt bölümündeki canlı destek linki ile iletişime geçin.

N11 deki yorumları incelemek isterseniz buraya tıklayın.

Bizi Paylaşın

Kargolama

Siparişinizdeki ürünler hazır ise 16:30 a kadarki siparişler aynı gün yola çıkacaktır. Ürünlerin en az bir tanesi depoda olması durumunda 14:00 a kadar tamamlanan siparişlerinizde aynı gün , 14:00 dan sonra tamamlanan siparişlerinizde ise paket bir sonraki gün yola çıkar. Kargo fiyatı Sürat kargo ile 9.90 TL, MNG ile 19,90 dir.Parça deposu sayesinde yedek parça siteleri arasında en hızlı.

  • < < < ÖNCE OTOMOBİLİMİZİ SEÇELİM - soldaki menüden aracınızı seçebilirsiniz :
Sepetinizde 2 oto parça bulunmaktadır. Sepetinizde ürün bulunmamaktadır.
Alışverişe Devam Ödeme İşlemine Geçin

  Otomobilinizin yaz bakımını ertelemek kötü sonuçlara neden olabilir.

Ekonomik nedenler ile bazı otomobil sahipleri periyodik yapılan yaz bakımlarını ertelediği yada hiç yapmadığı ortaya çıkmıştır.


Araçların 10-15 bin km arasında yada 6 ayda bir bakıma sokulması gerekmektedir. Ülkedeki ekonomik sıkıntılar nedeniyle otomobil sahipleri bakım sayısının azaltığı bir gerçektir.


Perriyodik bakım masrafından kaçayım derken ileride başınıza daha büyük masraflar açmanız kaçınılmazdır. Motor yağı değişimi yerine yağ ekleme yöntemi aracınızdaki aşınmaları artıracak ve motorun zarar görmesine ömrünün azalmasına neden olacaktır.Filtrelerin değişmemesi ile oluşacak aşırı yakıt sarfiyatı da bakım masraflarını geçecektir. Bunun dışında antrifriz yaz kış kullanılması gereken bir sıvıdır.Antifrizler aracı donmaya karşı koruduğu gibi yazında kaynama derecesini artıracaktır ve motorunuz daha korunaklı hale gelecektir.


Yaz aylarına girmeden fren sistemi, hava filtresi, kayışlar ve aksamları , motor yağı, lastikler ve elektrik aksamları mutlaka kontrol edilmelidir. Tatil için yola çıkmaya hazırlanan sürücüler otomobillerinin bakımını muhakkak yolculuktan önce yaptırmalı ve uzun yola gideceğini ustaya bildirmesi gerekir.

Kış aylarında kulanılmayan klima sistemide yaza girerken elden geçmelidir. Kontrolsüz çalıştırılan klimalar arızalı olması durumunda klima sistemine büyük zararlar verebilir.

Otomobilinizin yaz bakımını ertelemek size pahalıya mal olabilir.