Bu sayfada LPG li Araç Sahipleri Dikkat Bu yazıyı mutlaka okuyunuz bilgilerine göz atabilir , parça fiyatlarına stok durumuna bakıp kargo sürelerini inceleyip en ucuz şekilde online acil yedek parça satın alabilirsiniz.Pazardaki fiyatlarla karşılaştırıldığında en ucuz araba parçaları için doğru yerdesiniz. Toptancıların deposu ile beraber ülkemizdeki oto yedek parça marketleri arasında en büyüğü.

Şase numarası girin :  i 
Şase No :


YADA

Otomobilinizin Markasını Seçiniz :  i 

Modelini Seçiniz :

Motor Tipini Seçiniz:


Bizi Paylaşın

Kargolama

Siparişinizdeki ürünler hazır ise 16:30 a kadarki siparişler aynı gün yola çıkacaktır. Ürünlerin en az bir tanesi depoda olması durumunda 14:00 a kadar tamamlanan siparişlerinizde aynı gün , 14:00 dan sonra tamamlanan siparişlerinizde ise paket bir sonraki gün yola çıkar. Kargo fiyatı Sürat kargo ile 9.90 TL, MNG ile 19,90 dir.Parça deposu sayesinde yedek parça siteleri arasında en hızlı.

  • < < < ÖNCE OTOMOBİLİMİZİ SEÇELİM - soldaki menüden aracınızı seçebilirsiniz :
Sepetinizde 2 oto parça bulunmaktadır. Sepetinizde ürün bulunmamaktadır.
Alışverişe Devam Ödeme İşlemine Geçin

    LPG li Araç Sahipleri Dikkat Bu yazıyı mutlaka okuyunuz

Petrol fiyatlarının günbe gün arttığı günümüzde bu fiyatlar benzin ve motorin fiyatlarına yansımaktadır. Yakıt fiyatlarının artması ile otomobillerde alternatif yakıt olarak LPG kullanılmaya başlanmıştır.Fakat LPG tanklarının güvenliği hep tartışma konusu olmuştur.

1. LPG'li otomobillerin tank ömürleri 10 yıldır.Buna göre 10 yıldan fazla LPG sisteminin değiştirilmesi gerekmektedir. 10 Yıl sürede değişmeyen tanklar ile yolculuk etmek saatli bomba ile yolculuk etmekten daha kötüdür.Tankın ne zaman patalayacağını bilemezsiniz. Bir kazaya sebep olmamak için zamanından önce LPG tanklarını değiştiriniz.


2. 10 bin kmde bir yada 1 yılda bir LPG'li otomobillerin aşağıdaki bakımları mutlaka yapılmalı.
 - Otomobilin periyodik bakımı zamanında yapıldı mı?
 - Elektrik tesisatının kaçak kontrolü yapıldı mı?
 - LPG ana hortumları ve bağlantıların kontrolü yapıldı mı?
 - Otomobilin regülatörü kontrol edildi mi?
 - Aracın valflerin kontrol edildi mi?

Bu sorulara cevabınız evet ise otomobiliniz daha güvenli hale gelmiştir.

3. LPG'li otomobiller uyumlu malzeme ve uyumlu montaj yapan yetkili servislerde takıldığında güvenlidir.

4. LPG'li otomobilinize yakıt alırken aracınızı sallamayınız , deponuzun basıncı buna dayanmayabilir. Halihazırda güvenlik valfi deponun %80 seviyesine gelince alımı durduracaktır ,bu valin ayarlıylada oynamayınız.

5. LPG'li otomobiller kapalı otoparklara park etmek sakıncalıdır.Kapalı otoparklarda hava sülkülasyonu olmayabilir.

6. Otomobil içinde LPG kokusu duyarsanız aracınızı hemen sağa çekiniz kontağı kapatınız ve ateşyakmayınız (sigara içmeyiniz)