Bu sayfada Yağ kaçağı olan araçlar tehlikede bilgilerine göz atabilir , parça fiyatlarına stok durumuna bakıp kargo sürelerini inceleyip en ucuz şekilde online acil yedek parça satın alabilirsiniz.Pazardaki fiyatlarla karşılaştırıldığında en ucuz araba parçaları için doğru yerdesiniz. Toptancıların deposu ile beraber ülkemizdeki oto yedek parça marketleri arasında en büyüğü.

Şase numarası girin :  i 
Şase No :


YADA

Otomobilinizin Markasını Seçiniz :  i 

Modelini Seçiniz :

Motor Tipini Seçiniz:


n11

Satış ortağımız olan N11 üzerindeki mağazamıza ulaşmak için tıklayın.

Satışa sunduğumuz parçaları toplu şekilde yada tek olarak n11 üzerinden sipariş etmek isterseniz lütfen ekranın sağ alt bölümündeki canlı destek linki ile iletişime geçin.

N11 deki yorumları incelemek isterseniz buraya tıklayın.

Bizi Paylaşın

Kargolama

Siparişinizdeki ürünler hazır ise 16:30 a kadarki siparişler aynı gün yola çıkacaktır. Ürünlerin en az bir tanesi depoda olması durumunda 14:00 a kadar tamamlanan siparişlerinizde aynı gün , 14:00 dan sonra tamamlanan siparişlerinizde ise paket bir sonraki gün yola çıkar. Kargo fiyatı Sürat kargo ile 9.90 TL, MNG ile 19,90 dir.Parça deposu sayesinde yedek parça siteleri arasında en hızlı.

  • < < < ÖNCE OTOMOBİLİMİZİ SEÇELİM - soldaki menüden aracınızı seçebilirsiniz :
Sepetinizde 2 oto parça bulunmaktadır. Sepetinizde ürün bulunmamaktadır.
Alışverişe Devam Ödeme İşlemine Geçin

 

Yağ kaçağı olan motorlar büyük tehlike altında !

Yağ kaçağı belirtileri nelerdir?

Yaşlanmış otomobillerin sahipleri tarafından yaşanan sorunlardan biride motor yağı sızıntılarıdır. Motor gövdesi çatladı veya tanımlanması gereken bağlantılardan sızıyor , motor suyuna yağ karışıyor gibi şikayetler dile getirilmektedir.Bazı ilaçlar bu konuda popüler hale gelmiştir , sızıntıların contalar ve küçük çatlaklardan kaynaklandığını düşününce en basit yöntem ilaç kullanımı olarak karşımıza çıkar, ancak buda geçici bir çözümdür, yapılması gereken iş yetenekli bir zanaatkara motorunuzu emanet etmektir.

Yağ kaçağı oluşursa ne yapılmalı?

Kaçak yolda başınıza geldi ise hemen bir tamirciye gitmelisiniz, çünkü yola dökülen yağ ve yağ kalıntıları yolu yağlayacak ve arkadan gelen yolcuları tehlikeye atacaktır.Bunun dışında motorunuz kalabilir ve motorda aşırı yıpranmaya bağlı kilitlenmeler oluşabilir.

Yağ kaçağını bulmak için yapılması gerekenler.

Yağ lekelerinin yapılacağı yerler iyice temizlenir ve sızıntının nereden geldiğini belirlemeye çalışılır. Sızıntıyı bulabilirseniz, onu izole etmeye çalışın.
İlk başta, motor yağı kapağı kontrol edilmelidir. Buradan bir sızıntı olursa, engellenmesi kolay olacak.Bu aşamadan sonra bizim yapabileceğimiz bir uzmandan yardım almak ve motorun ihtiyacını anlayıp onarmak, Basit olmasına rağmen, göz ile motor bağlantılarındaki yağı kontol etmek gerekir . Motor yağı eksik olabilir.Manifold kontrol edilmeli ve gerekirse conta yenilenmelidir.
Krank ve krank kasnağından yağ sızıntısı meydana gelebilir. Eğer böyle bir durum varsa, keçeleri değiştirmek gerekir daha sonrasında krank değiştirmek gerekebilir.Sorun, tabii ki yağ Karteri ve Karter contasındanda olabilir.Yağ karteri motordaki yağın döngüyü yapmadan önce biriktiği yerdir. Buradaki küçük bir delik yağ sızıntısına neden olabilir veya contada aşınma yağın yavaşça akmasına neden olur.


Sizin ve diğer sürücülerinizin, bu tür arızaları hemen, genellikle servis ve yedek parçalara ihtiyaç duyarak onarabilmesi çok önemlidir.Sitemizde yüksek kaliteli ve ucuz otomobil yedek parçalarını inceleyebilirsiniz ve fiyatları karşılaştırabilirsiniz.