Bu sayfada Otomobilinizdeki yakıt tüketimini azaltmanın püf noktaları bilgilerine göz atabilir , parça fiyatlarına stok durumuna bakıp kargo sürelerini inceleyip en ucuz şekilde online acil yedek parça satın alabilirsiniz.Pazardaki fiyatlarla karşılaştırıldığında en ucuz araba parçaları için doğru yerdesiniz. Toptancıların deposu ile beraber ülkemizdeki oto yedek parça marketleri arasında en büyüğü.

Şase numarası girin :  i 
Şase No :


YADA

Otomobilinizin Markasını Seçiniz :  i 

Modelini Seçiniz :

Motor Tipini Seçiniz:


n11

Satış ortağımız olan N11 üzerindeki mağazamıza ulaşmak için tıklayın.

Satışa sunduğumuz parçaları toplu şekilde yada tek olarak n11 üzerinden sipariş etmek isterseniz lütfen ekranın sağ alt bölümündeki canlı destek linki ile iletişime geçin.

N11 deki yorumları incelemek isterseniz buraya tıklayın.

Bizi Paylaşın

Kargolama

Siparişinizdeki ürünler hazır ise 16:30 a kadarki siparişler aynı gün yola çıkacaktır. Ürünlerin en az bir tanesi depoda olması durumunda 14:00 a kadar tamamlanan siparişlerinizde aynı gün , 14:00 dan sonra tamamlanan siparişlerinizde ise paket bir sonraki gün yola çıkar. Kargo fiyatı Sürat kargo ile 9.90 TL, MNG ile 19,90 dir.Parça deposu sayesinde yedek parça siteleri arasında en hızlı.

  • < < < ÖNCE OTOMOBİLİMİZİ SEÇELİM - soldaki menüden aracınızı seçebilirsiniz :
Sepetinizde 2 oto parça bulunmaktadır. Sepetinizde ürün bulunmamaktadır.
Alışverişe Devam Ödeme İşlemine Geçin

 Otomobilde yakıt tasarrufu nasıl sağlanır

Otomobilinizi hafifleterek daha az yakıt tüketmesini sağlayabilirsiniz.

Otomobil giderlerinin artmasının en büyük sebebi artan benzin fiyatlarıdır. Benzin fiyatlarındaki artış otomobil sahiplerinin tansiyonlarına yansıyor. Bu tansiyonu düşürmek sizin elinizde.  Yakıt tasarrufu artırmak için bu yazıyı okumanızı önderiyoruz. Bu önerileri dikkate alırsanız, bir depo benzin ile daha çok yol katedebilir yakıt giderlerinizi düşürebilirsiniz.


1- Sürüşünüzü hafifletin yani sert hareketlerden kaçının. Önünüzdeki otomobilin dibine kadar girmeyin.Öndeki araca uymanız için frene ve gaza sıkça basarsınız, buda araca daha çok yakıt pompalanmasına ve hızınızın kaybedeilmesine neden olur. Ani frene basılması sonrasında gaza basmak benzin tüketimini yüzde 5 oranında artıracaktır.


2- Aşırı hızlı gitmekten kaçının. Otomobilinizi ne kadar hızlı sürerseniz araçta oluşacak rüzgar basıncıda o kadar artacaktır.Otomobilinizdeki en az benzin sarfiyatı 85-95 km arasında olacaktır. 90 km nin üstündeki her kmde yakıt sarfiyatı %1 oranında artar. Motorunuzdaki ısının yükselmeside yakıt tüeketimini artıran bir nedendir.Otomobilinizi çalıştırdığınızda 45 saniye kadar beklemeniz yeterli olacaktır. Motorun ısınması için bu süre artırılırsa boşa yakıt kullanımı ve zaman kaybı ortaya çıkacaktır.


3- Yeteri ısıya ulaşmamış motorlarda yakıt tüketimi fazla olacaktır. Motor normal ısıya ulaşmadan yapılacan yolculuklardan kaçının. Bu tip durumlarda aracınızdaki yakıt tüketimi yüzde 25 daha fazla olacaktır.


4- Otomobilinizin bakımını ihmal etmeyin ve zamanında yaptırın. Motor yağı değişim süresini iyi hesaplamalı ve otomobilin servis zamanlarını doğru takip ederek, bakımlarının zamanında yapılması gerekir. Bakımı tam yapılmış bir araç daha az yakıt tüketecektir.


5- Otomobilinzdeki tekerleklerin bakımı ve hava basıncı doğru hesaplanmalıdır. Basıncı normal seviyedeki tekerleklerde sürtünme istenilen düzeyde olacak ve yakıt sarfiyatını azaltacaktır.


6- Otomobilinizdeki gereksiz ağırlıklardan kurtulun. Aracınızın bagajında unuttuğunuz eşyalar yakıt tüketimini arttıracaktır. Araçlarda yer alan her 45 kglık yük size yakıtta %2 oranında yansıyacaktır.


7- Otomobiliniz hava filtresini düzenli kontrol edin. Kirli bir hava filtresi yakıt tüketimini %10 oranında artırabilir.


8- Otomobilinizin kaportasındaki her ekstra parça rüzgar direncini artırararak arabanızı doğal olarak yavaşlatacaktır buda yakıt tüketimini artıracaktır. Arabanızdaki tavan bagajlıklarını kulanmıyorsanız söktürmenizi tavsiye ederiz.

9- Aracınızdaki oksijen sensörü arızaları yakıt tüketimini %30 aranında artıracaktır.