Bu sayfada ARKA FREN BALATASI LEGACY IV LEGACY KOMBI IV 2,0/2,5 09/03-- FERODO bilgilerine göz atabilir , parça fiyatlarına stok durumuna bakıp kargo sürelerini inceleyip en ucuz şekilde online acil yedek parça satın alabilirsiniz.Pazardaki fiyatlarla karşılaştırıldığında en ucuz araba parçaları için doğru yerdesiniz. Toptancıların deposu ile beraber ülkemizdeki oto yedek parça marketleri arasında en büyüğü.

Şase numarası girin :  i 
Şase No :


YADA

Otomobilinizin Markasını Seçiniz :  i 

Modelini Seçiniz :

Motor Tipini Seçiniz:


n11

Satış ortağımız olan N11 üzerindeki mağazamıza ulaşmak için tıklayın.

Satışa sunduğumuz parçaları toplu şekilde yada tek olarak n11 üzerinden sipariş etmek isterseniz lütfen ekranın sağ alt bölümündeki canlı destek linki ile iletişime geçin.

N11 deki yorumları incelemek isterseniz buraya tıklayın.

Bizi Paylaşın

Kargolama

Siparişinizdeki ürünler hazır ise 16:30 a kadarki siparişler aynı gün yola çıkacaktır. Ürünlerin en az bir tanesi depoda olması durumunda 14:00 a kadar tamamlanan siparişlerinizde aynı gün , 14:00 dan sonra tamamlanan siparişlerinizde ise paket bir sonraki gün yola çıkar. Kargo fiyatı Sürat kargo ile 9.90 TL, MNG ile 19,90 dir.Parça deposu sayesinde yedek parça siteleri arasında en hızlı.

 • < < < ÖNCE OTOMOBİLİMİZİ SEÇELİM - soldaki menüden aracınızı seçebilirsiniz :
ARKA FREN BALATASI LEGACY IV LEGACY KOMBI IV 2,0/2,5 09/03-- FERODO Daha Büyük Görüntüle

ARKA FREN BALATASI LEGACY IV LEGACY KOMBI IV 2,0/2,5 09/03-- FERODO

FERA412525


Banka havalesi ile 204,93 TL(%3)

211,27 TL

 • ARKA FREN BALATASI LEGACY IV LEGACY KOMBI IV 2,0 2,5 09 03 FERODO

     FERA412525 referanslı ürün Ferodo markadır. Parça fiyatı 211,27 TL dir ve bu fiyat üzerinden vade farksız üç taksit ile satın alabilirsiniz. Bunun dışında arka fren fiyatı havale yada eft ödemelerinde ekstra indirimle 204,93 TL dir. Her sipariş için kargo bedeli standart 9.90 TL dir.Bir parça yada 100 parça almanız bu bedeli değiştirmez. Sürat kargo ile en ucuz fiyatla, MNG kargo ile siparişleriniz en hızlı bir şekilde ve zamanında size ulaştırılır.Yerimizden arka fren balatasi almak isterseniz stok durumu sorgulamanız ve sipariş notuna almaya geleceğim diye not düşmeniz yeterlidir. Kayıtlı telefonunuza gerekli bilgiler mesajlanacaktır. Saati geçen siparişlerde hızlı kargo için lütfen canlı destekten iletişime geçiniz.arka fren balatasi legacy fiyatları 3 takside vade farksız 211,27 TL TL'dir.arka fren balatasi legacy hemen almak için sepete ekle tuşuna basın ve alışverişi tamamla linkine tıklayın. Orjinal nolara tıkladığınızda ilgili arama sayfasına yönlendirileceksiniz.

     Listelenen ucuz yedek parça subaru markalı otomobillerin impreza , sedan , gr , forester , sh , impreza , hatchback , outback , bl , bp , legacy , iv , bl , bp , legacy , iv , kombi , bl , bp , b13 , xv , impreza , hatchback , gr , gh , g3 , outback , bm , br , legacy , v , bm , br , legacy , v , kombi , bm , br , forester , sj , impreza , hatchback , gp modellerine kullanılabilir. En iyi sonucu alabilmek ve doğru parçanın teyidi için , şase numaranızı soldaki sisteme tanıtabilirsiniz. Yardıma ihtiyacınız olursa sağ alttaki canlı destek linkinden bize ulaşabilirsiniz.

  İncelediğiniz ürünün özellikleri :
  Agirlik [kg]:0,37
  Asinma ikaz kontagi:sesli asinma uyarisi
  Balata adedi:4
  Fren sistemi:Akebono
  Genisleme ürünü /Genisletici bilgi 2:Piston klipsi ile
  Genislik [mm]:37,5
  Kalinlik/Kuvvet [mm]:14,6
  Kontrol isareti:R90 Homologated
  Montaj tarafi:Arka aks
  Uzunluk [mm]:110,5
  WVA numarasi:24271


  Fren Balatası hakkında  Taşıtlardaki en önemli sistem fren sistemleridir. Fren sisteminiz bakımlı değilse kaza riskiniz artar.Fren sisteminiz ne kadar iyi ise güvenliğinizde en fazla o kadar diyebiliriz.Günümüz üretimi otomobillerin fren sistemleri diskli yapıdadır.Basit olarak fren sistemi şu şekilde çalışır; fren pedalına basılınca fren hidroliği ana merkezden tekerleklerdeki kaliperleri sıkıştırır.Pedala basılan oranda kaliperler sıkışmış olur ve kalipere bağlı fren balatası fren diskini sıkıştırır.Sürtünme kuvvetinin etkisi ile tekerlekler yavaşlamaya başlar. Aşırı fren pedalına basılırsa balatallar fren disklerini kilitler ve tekerlek yolu kavramayı bırakıp yol üzerinde kaymaya başlar.Bu durumda ABS sistemi devreye girer ve tekerleklerdeki kilit açılır.Otomobillerde ön fren sistemi neden daha önemlidir sorunun yanıtına gelince, fren pedalına basıldığında öne doğru hareket eden aracın burnu yere yaklaşacaktır ve ön lastikler yola daha çok yapışacaktır. Aynı durum arka tekerlekler için sön konusu değildir aksine arka tekerleklerin yola olan teması azalacaktır.Bunun anlamı ön disklerin aracın yavaşlamasında çok daha büyük rol oynamasıdır.Bu yüzden ön disk ve balatalar arka tekerdeki balata ve disklere oranla daha büyük olmaktadır.Fren sistemi aracın motorunun sağladığı hareker enerjisi ile meydana gelen kinetik enerjiyi sürtünmeyle ısı enerjisine çevirmektedir.Bu ısının araç için tehlike arz etmemesi için dayanıklı ve ısıyı hemen absorbe edecek malzemler kullanılır.Ön frenler ayak pedalı ile çalışırken arka frenler ise el frenleri ile çalışmaktadır.

  ABS yani açılımıyla Kilitlenme Karşıtı Fren Sistemi , tekerlek üstünde hareket eden araçların her türlü yük durumunda ve her türlü yol koşulunda ve herhangibi bir süratteki ani frenlemelerde tekerleklerin durmasını yani kilitlenmesini önleyen ve direksiyondaki dönme hareketini tekerleklerin algilamasini ve tam hakimiyeti saglayan fren sistemidir. ABS, Almancada Antiblockier-system , İngilizcede ise Anti-lock Braking System anlamindadir. Kilitlenmeyen fren sistemi anlamina gelir.

  ABS ani fren esnasında her tekerleğin dönüş devir sayısını kontrol ünitesi aracılığı ile kontrol eder. Dönüş sayısındaki yüksek düşüş veya tekerleklerin kilitlenmesi söz konusu olunca ABS beyni otomatik olarak fren basıncını düşürür.Bu sayede tekerlekler tekrar yola tutunup dönmeye başlar. Tekerlekler tekrardan yola tutununca fren basıncını tekrar düzenleyerek tekerlek frenlenir. Bu durum saniyede birkaç kez tekrarlanır. Bu sayede direksiyon hakimiyeti kaybedilmez, fren mesafesi düşmüş olur. Yani ani frenlemelerde ABS sensörü tekerlek devrini düşük ölçer ise o tekerleğe ait olan fren basıncı ABS beyni tarafından azaltılır ve bu basınç ABS beynine işlenir. Tekerlekler dönmeye başlayınca max fren basıncı kısa süreli hafızaya alınan basınç değerinden bir miktar daha az tutulur.Yine tekerlekler kilitlenirse bu basınç biraz daha düşürülür , bu işlem saniyede birkaç kez tekrarlanır ve tekerlekler kilitlenmeden frenleme yapılmış olur.

  Fren mesafesini artıran birçok etken vardır, Başılca nedeni tekerleklerin eskimiş olmasi halk tabiriyle kabak olmasıdır, Buzlu zemin , Yağmur ve yola dökülen yabancı maddelerde fren mesafesini artıracaktır. Kazaya sebebiyet vermemek için hız kurallarına uyulmasi gereklidir.

  Frenleme sistemlerine yardımcı olacak yeni teknolojiler geliştirilmiştir.Bunlardan bazıları EDB , ESP , ESC gibi sistemlerdir.Bu sistemlerin amacı ABS sistemleri ile aynıdır fakat çalışma prensipleri farklılık göstermektedir.Sonuç olarak bu sistemler hakimiyetin sürücüde olması için çalışmaktadır.


  Fren balatası

  Fren balatası nedir ne işe yarar? Fren balatası fren sisteminin son parçasıdır. Hammadesi bir çeşit taş hamuru olan balata aracın kaliperi şeklindedir. Kaliper şeklinde olan balatalar fren sisteminin en çabuk yıpranan parçaları. fren balatası ve fren diskidir.Araçlarda yavaşlamayı sağlamak için fren balataları, kaliperler vasıtası ile fren disklerine doğru sıkıştırılır.Aracın ivmesi sürtünme kuvveti ve ısıya dönüştürülerek aracın yavaşlaması sağlanır.Bu sürtünme ve ısınma yüzünden balata ve diskler çabuk yıpranırlar.Frenlerin iyi tutması için frenleme esnasında oluşan bu ısı çabucak disklerden ve fren balatasının yüzeyinden uzaklaştırılmalıdır.Bunun için disklerin yapısı çok önemli olmaktadır. Aşırı ses yada frenleme esnasında titreme olursa zaman kaybetmeden balatalar kontrol edilmelidir.Fren balatalarını ne zaman değiştirmeliyim , balata değişim zamanı geldi mi yada Fren balatası kaça değiştirilir gibi sorunların yanıtları her araç için farklı olmaktadır.Normal bakım süreleri içerisinde ustanızdan balataları kontrol etmesini isteyiniz bunun yanında fren hidroliğinin eksilmiş olması balatanın bittiğinin göstergesi olabilir.Balata değişimi yapıldığında bu sıvı yeterli seviyeye dönecektir.Fiyatlar ise her otomobil ve fren sistemi için değişiklik göstermektedir. Fren balatası fiyatları sayfasından balata fiyatlarına göz atabilirsiniz.Bunun dışında sol üstteki menüde şase numarası girilerek otomobilinize %100 uygun disklerin fiyatlarını inceleyebilir ve online en ucuz şekilde sipariş edebilirsiniz.
  En ucuz Fren Balatası fiyatları

FERA412525 Ürünün uyumlu olduğu araçlar

Aşağıdaki listede arka fren balatasi legacy iv kullanan araçlar listelenmektedir. Aracınız listede yer almıyorsa bizimle iletişime geçebilirsiniz.Bunun dışında aracınızın bazı özelliklerine göre kullanılan parçalar değişebilmektedir.Örnek olarak seçili araçta iki tip fren balatası çıkabilir biri absli diğeri espli olabilir.Otomobilinizin bu ekstra özelliklerini de dikkate almanız gerekmektedir.En doğru bilgiyi şase numarası ile canlı destekten alabilirsiniz.Listelenen yedek parçaların ucuz fiyatları belli aralıklarla güncellenmektedir.

SUBARU FORESTER (SH)
2.0 AWD 150 Beygir 01/2010- Günümüze
2.0 AWD 150 Beygir 01/2008- Günümüze
2.0 D AWD 147 Beygir 09/2008- Günümüze
2.5 AWD 171 Beygir 01/2009- Günümüze
SUBARU FORESTER (SJ)
2.0 D 147 Beygir 03/2013- Günümüze
2.0 X 150 Beygir 03/2013- Günümüze
SUBARU IMPREZA Hatchback
2.5 WRX 230 Beygir 09/2005- Günümüze
SUBARU IMPREZA Hatchback (GP)
1.6 i 114 Beygir 06/2012- Günümüze
1.6 i AWD 114 Beygir 06/2012- Günümüze
SUBARU IMPREZA Hatchback (GR, GH, G3)
1.5 AWD 107 Beygir 02/2008- Günümüze
1.5 F 107 Beygir 02/2008- Günümüze
2.0 D AWD 150 Beygir 01/2009- Günümüze
2.0 R AWD 150 Beygir 01/2008- Günümüze
SUBARU IMPREZA Sedan (GR)
1.5 107 Beygir 02/2008- Günümüze
1.5 AWD 107 Beygir 02/2008- Günümüze
SUBARU LEGACY IV (BL, BP)
2.0 138 Beygir 09/2003- Günümüze
2.0 D 150 Beygir 02/2008- Günümüze
2.0 R 150 Beygir 09/2007- Günümüze
2.5 165 Beygir 09/2003- Günümüze
2.5 i 173 Beygir 09/2007- Günümüze
SUBARU LEGACY IV Steyşın (BL, BP, B13_)
2.0 AWD 138 Beygir 09/2003- Günümüze
2.0 D AWD 150 Beygir 02/2008- Günümüze
2.0 R AWD 150 Beygir 09/2007- Günümüze
2.5 AWD 165 Beygir 09/2003- Günümüze
2.5 i AWD 173 Beygir 01/2008- Günümüze
SUBARU LEGACY V (BM, BR)
2.0 D AWD 150 Beygir 09/2009- Günümüze
2.0 i AWD 150 Beygir 09/2009- Günümüze
2.5 i AWD 167 Beygir 09/2009- Günümüze
SUBARU LEGACY V Steyşın (BM, BR)
2.0 D 150 Beygir 09/2009- Günümüze
2.0 i 150 Beygir 09/2009- Günümüze
2.5 i 167 Beygir 09/2009- Günümüze
SUBARU OUTBACK (BL, BP)
2.0 D 150 Beygir 09/2008-09/2009
2.5 165 Beygir 11/2003-09/2009
2.5 173 Beygir 09/2008-09/2009
3.0 AWD 245 Beygir 11/2003-09/2009
SUBARU OUTBACK (BM, BR)
2.0 D 150 Beygir 09/2009- Günümüze
2.5 i 167 Beygir 09/2009- Günümüze
3.6 R 260 Beygir 09/2009- Günümüze
SUBARU XV
1.6 i 114 Beygir 03/2012- Günümüze
2.0 D 147 Beygir 03/2012- Günümüze
2.0 i 150 Beygir 03/2012- Günümüze

Elinizde ustanızdan yada yetkili servislerden aldığınız parça kodları var ise aşağıdaki bilgiler ile kontrol ediniz.Üreticiler bazen referans değişikliğine gitmektedir.Bu yüzden en doğru bilgiyi canlı destekten bizimle iletişime geçerek alabilirsiniz.

Aşağıdaki listede ilgili ürüne ait olan Orijinal Referansları görebilirsiniz :

24271 , 26696AG010 , 26696AG030 , 26696AG031 , 26696FJ000 , 598929 , 573380J , 573380D , 573380JAS , 573380B , MDB2732 , LP1999 , 2207640 , 12563 , 181759 , 7675 , 7800 , GDB3373 , 8218D1114 , 5107704 , FD7281A , PAD1453 , 573380S , WBP24271A , 37499 , FERODO,FDB1947,FERODO FDB1947

Yukarıdaki orjinal nolara tıkladığınızda ilgili arama sayfasına yönlendirileceksiniz. Bu sayede istediğiniz referansa ait muadil ürünleri de görmüş olacaksınız.

UYARI :

Bu sayfada yer alan bilgiler üretici ve toptancıların vermiş olduğu bilgilerden oluşmaktadır.Bu bilgiler ve referanslar zaman içinde değişmiş yada değiştirilmiş olabilir.Sitemizde bulunan resimlerin bir kısmı üretici yada toptancıların bize sunmuş olduğu resimlerdir.Bu resimler o anki üretim ile sınırlanmış olup üreticiler ürünlerin şeklini,rengini yada kullanılan malzemeyi değiştirmiş olabilir.Sitemizde bulunan ürün videoları ise çekim yapılan tarihe ait ürünlerdir ve bu ürünlerde zaman içinde üreticiler tarafından değiştirilmiş olabilir.En doğru bilgiyi canlı destekten araç şase numarası ile parça arama yaptırarak elde edebilirsiniz.

Bonus
VadeAylık (TL)Toplam (TL)
3 70.42 211.27
4 54.81 219.25
5 44.16 220.82
6 37.27 223.61
Axess
VadeAylık (TL)Toplam (TL)
3 70.42 211.27
4 54.81 219.25
5 44.59 222.93
6 37.48 224.87
Maximum
VadeAylık (TL)Toplam (TL)
3 70.42 211.27
4 55.29 221.15
5 44.85 224.24
6 37.82 226.92
World
VadeAylık (TL)Toplam (TL)
3 70.42 211.27
4 54.84 219.34
5 44.64 223.18
6 37.75 226.48
VakıfBank
VadeAylık (TL)Toplam (TL)
3 70.42 211.27
4 54.83 219.30
5 44.09 220.46
6 37.18 223.10
7 32.29 226.03
CardFinans
VadeAylık (TL)Toplam (TL)
3 70.42 211.27
4 55.29 221.15
5 44.85 224.24
6 37.32 223.94
Advantage
VadeAylık (TL)Toplam (TL)
3 70.42 211.27
4 55.41 221.62
5 45.21 226.03
6 38.02 228.13
Paraf
VadeAylık (TL)Toplam (TL)
3 70.42 211.27
4 54.88 219.51
5 44.68 223.42
6 37.67 226.03

Yukarda yer alan taksit tablosu bilgi amaçlıdır.Normal şartlarda kartınıza yapılabilecek taksit miktarları görüntülenmektedir.Kredi kartınız cinsine göre bu taksit oranları geçerli olmayabilir.Örnek olarak şirket kartlarına taksit uygulanmayabilir.Bunun dışında bankanız ile yapmış olduğunuz anlaşmalar doğrultusunda yukardaki taksit oranları sizin kartınıza uygulanmayabilir.Bunla beraber bankanızın size uyguladığı kapmanya doğrultusunda + taksit imkanı kartınıza tanımlanmış olabilir.Bu gibi durumlarda + taksit sayfamızdan değil bankanız tarafından verilmektedir.Kişisel sayfalarda ve ödeme sayfalarındaki verilerinizin güvenliği 256 bit şifreleme sistemi ile korunmaktadır.Yinede bilgisayarınıza güvenmiyorsanız bizi arayıp kart işlemini 3D ödeme sistemi ile telefonda yaptırabilirsiniz.

Muadil parçalar